Képzeld el, ahogy a vizet a kezed közé veszed! Mi történik? Milyen a tapintása? Milyen a hőmérséklete?
A víznek nincs önálló formája, mindig annak az eszköznek az alakját veszi fel, melyben benne van. A kezünkből is kifolyik, „megfoghatatlan”. Kivéve mikor befagy, vagy ahogy másként mondjuk – „jéggé dermed”.
A víz elemű ember is ilyen. Nincsenek határai, kicsit megfoghatatlan, viszont képes mások alakját felvenni és átalakulni azzá. Ezért jó színész, átalakuló művész illetve gyógyító válhat belőle, aki képes másokkal mélyen együtt érezni. A határtalansága mindemellett bizonytalanná is teszi. Szüksége van valakire, aki képes mederbe terelni.
Ugyanakkor képes befagyni. Ez lehet csak egy vékony réteg, mely a külvilág elől lezár, s alatta ott a sokszínű élet. Ugyanígy a víz-ember képes lehatárolni magát a külvilág számára, mely hatására hidegnek, megközelíthetetlennek tűnik. De ugyanakkor belül, mélyen, saját világába belemélyedve él, lélegzik, gazdag belső életet él, mely a külvilág számára a láthatatlan fantázia világa. A legrosszabb esetben az egész víz befagy, érzelmei bemerevednek, mely számára már a biztos halált jelenti.
Vagy képzeld el, hogy állsz egy kőszikla alatt, és fentről zúdul rád a víz, körül ölel, majd elfolyik. Mit érzel közben?
A víz azon kívül, hogy fontos alkotó részünk, tisztít, sok esetben gyógyít is. – Mi magyarok ezzel főleg tisztában vagyunk, hisz nagy szerencsénkre országunkban sok a gyógyvíz. Emellett mágikus hatással is bír – tisztítja nem csak a testet, hanem a lelket is.
A víz-ember is ilyen. Képes saját magát gyógyítani, tisztítani vagy figyelmével, empátiájával gyógyírt adni mások lelki sérülésére.
Képzeld el a tengert, az óceánt! Ahogy ott vagy a parton, hallod a víz morajlását, lábadat nyaldossa a víz, vagy esetleg bele is merülsz? Legtöbb embernek ez lelkileg megnyugtató, feltöltődik tőle.
S ilyen a víz típusú személy, aki szelídségével, nyugalmával az izgatott, feszült emberekre jó hatással bír.
Persze nem mindig ilyen idilli a kép. Képzeld el a háborgó tengert, ahogy hullámokat vet a partra! Mit vált ki belőled?
A víz-ember is képes háborogni, lelki viharait megmutatni, mely mások számára veszélyesnek tűnik. Van, aki mélyen magába temeti problémáit, de olyan is van, aki állandóan szenved, problémákat gyárt és ezzel traktálja környezetét. Segíteni rajta nem lehet, nem is ez a lényeg, hanem hogy érzelmei figyelmet nyerjenek.
Bátrabbak alámerülnek a tenger fenekére. De vajon mit látnak? Gyönyörű kis állatokat, gazdag növényzetet, vagy esetleg támadó cápákat?
A víz elemű személy van legközelebbi kapcsolatban a saját tudatalattijával, mely rengeteg kincset, ugyanakkor veszélyt is rejt. Ámbár sokszor ezt inkább magába temeti. Viszont kellő hozzáértéssel ezek a mély, belső tartalmak napvilágra kerülnek, például művészeteken keresztül. Ahogy a tengerből is időnként a felszínre vagy a partra kerülnek belső kincsei.
Vagy gondolj csak a patakra, mely ha akadályt lát, gondosan kikerüli, s folyik tovább.
Ilyen a víz-ember is, aki akadályoztatás esetén nem feszül neki, nem is áll meg, hanem megkeresi azt az irányt, ahol tovább léphet elérendő célja felé.