1) Pontosítsd be a képletet, vagy ha ezt még nem tudod, akkor készíts durva korrekciót!
Erre azért van szükség, hogy pontosan tudjad, a bolygók mely házakban állnak.
A bemondott adat alapján nézd meg, hogy mely bolygók esélyesek arra, hogy esetleg házat váltsanak. Ezek után az érdeklődőnél kérdezz rá, hogy szerinte melyik a legvalószínűbb nála. Pl. Szaturnusz a 2. vagy már a 3. ház határán van, meg lehet kérdezni, hogy miben érzi jobban akadályoztatottnak magát: Anyagiak területén? Kommunikációba? Stb. Az Asc nagyon érzékeny a bolygók által adott fényszögekre, a külső megjelenés, habitus is segít abban, hogy a pontos születési időpontra ráérezz. Karakter elemzésnél már ez is bőven elég, viszont ha előrevetítést kérnek, mindenképp fontos a precíz korrekció. Amennyiben ez még hiányosságod és komolyan érdekel az asztrológia, próbáld bepótolni, még ha úgy érzed, hogy ez nálad a „nemszeretem” kategória. Könyvben tudom ajánlani a Dubravszy László: A tradicionális asztrológia tankönyve című művét, a direkciókat elég jól leírja. Vagy ha könyvből nem megy, keress olyan tanárt, tanfolyamot, melyben lépésről lépésre elmagyarázzák neked.
A másik fontos dolog, hogy az egész pontosítási folyamat segít ráhangolódni a képletre, illetve a kérdezőre magára is.
2) Figyeld meg az érdeklődőt!
A képletből sok minden nem látszik, amit máshonnan mégis be tudsz gyűjteni. Ezek az apró információk segítenek abban, hogy minél jobban ráérez, az adott analógia miben nyilvánul majd meg. Hogyan beszél? Mi a foglalkozása? Miket mond el magáról? Ha még sem látszik, fontos a következő pont!
3) Nyugodtan merj kérdezni!
Nem kell mindentudónak tálalnod magad, ha valamiben bizonytalan vagy, kérdezd meg! Pl. van-e párkapcsolata? Mivel a Szaturnusz tranzit máshogy manifesztálódik annál, akinek van, és máshogy, akinek nincs.
4) Légy alapos, de törekedj az egyszerűségre!
Elemzésnél a Nap, Hold, Asc, Asc ura, elemi és minőségi eloszlás, uralmi lánc, bolygók a jegyekben, házakban, fényszögkapcsolataik egymással, bolygók és jegyek diszpozitorai a legfontosabbak! Érdemes ezekkel alaposan foglalkozni, lépésről lépésre kibogozni mely bolygó milyen minőségben, milyen életterületeken hogyan hat, és hogyan kapcsolódik a többi égitesthez. Ezzel is sok idő elmegy, de megéri! Felesleges kezdőként egyéb, speciális hatásokat is vizsgálni, több aszteroidát, állócsillagot, gyenge másodlagos fényszögek, stb. csak ha a kérdezőnek olyan jellegű problémája van, aminél felmerül a gyanú, hogy ezek hatnak.
5) Aludj vagy meditálj rá egyet!
Lehet, hogy a sok információ után zúg a fejed, nem látod át az egészet. Nem gond! Az intellektus már megkapta a magáét, jöhet a jobb agyfélteke! Aludj rá, sétálj, meditálj, pihenj, majd összességében nézz rá a képletre. Fontos, hogy az analízis után létre jöjjön a szintézis, mely által kiemelkednek az összecsengő állások és végül össze áll a kép.
6) Gyakorolj!
Talán ez a legfontosabb. Én anno megfigyeltem a kollégáimat majd, miután már voltak tippjeim, benyomásaim, megkértem, hogy adják oda a születési időpontjukat. Emellett éltem a net adta lehetőségekkel, sokat fórumoztam, mely által másoktól is rengeteget tanultam.
7) Maradj a középpontban!
Kezdők egyik hibája, hogy túl pozitívak akarnak lenni. Nem mernek konfrontálódni, a negatív dolgokat tálalni. Persze a másik véglet is hibás, ha valaki, ráadásul kezdő létére, nagyon csak a negatívumokra megy rá. Az élet nem fehér és nem fekete, mindig vannak nehézségek és ezekre vannak segítségek. Az asztrológiának nagy előnye, hogy ezekre rávilágít.